POCHWYTY ALUMINIOWE

Pochwyty drzwiowe aluminiowe

WŁAŚCIWOŚCI

Aluminium to niezwykle lekki aczkolwiek bardzo wytrzymały pierwiastek ponieważ posiada trzykrotnie mniejszą gęstość niż stal. Z tego właśnie powodu w każdym domu można znaleźć mnóstwo przedmiotów wykonanych z aluminium. Na czym polega fenomen tego glinu?

Oprócz wspomnianej już wcześniej lekkości, kolejnym atutem jest wytrzymałość, która dodatkowo wzrasta w obliczu niskich temperatur. Materiał jest także przyjazny środowisku, można go poddawać wielokrotnemu recyklingowi bez niszczenia jego struktury. Ponadto aluminium to niezwykle elastyczny i plastyczny materiał. Można z niego wyczarować dowolne kształty, dlatego też to właśnie ten materiał został m.in. użyty do pochwytów serii x7zo. Poszczególne elementy aluminium można łączyć ze sobą tworząc tym samym rozbudowane konstrukcje .

OBRÓBKA

Aluminium z którego wykonane są pochwyty serii x7zo jest dość specyficzne w obróbce, za czym stoją właściwości tego surowca. Jest on wyjątkowo miękki i elastyczny. Najczęściej stosowaną metodą obróbki aluminium toczenie i frezowanie z uwagi na to, że jest to metoda precyzyjna oraz skuteczna. Wybór odpowiedniego frezu jest także istotne, dlatego do pochwytów serii x7zo użyliśmy najlepszej jakości frezów, gdyż dzięki swojej zróżnicowanej twardości nie naruszają budowy aluminium bez względu na szybkość i moc działania maszyny. Aby maksymalnie zabezpieczyć pochwyty aluminiowe serii x7zo wykorzystaliśmy technologią lakierowania proszkowego i anodowania.

JAKOŚĆ I TRWAŁOŚĆ

Pochwyty serii x7zo wykonane z aluminium są nie tylko bezpieczne w niskich temperaturach ale także odporne na promieniowanie UV, wytrzymałe i stabilne. Nawet przy wysokich wahaniach temperatur właściwości materiału pozostają niezmienne.

ESTETYKA

Aluminium doskonale pasuje do wykończenia współczesnych domów. To materiał bardzo plastyczny, wytrzymały i można z niego produkować elementy, w tym pochwyty serii x7zo o różnych kształtach i gabarytach również tych niestandardowych.