POCHWYTY ZE STALI NIERDZEWNEJ

Pochwyty ze stali nierdzewnej

WŁAŚCIWOŚCI

Stal nierdzewna, dzięki swoim właściwościom znajduje coraz szersze zastosowanie w budownictwie. Stanowi także idealny materiał do dekoracji wnętrz. Jednak mnogość zastosować i wymagań przez konsumentów sprawia, że istnieje konieczność odpowiedniej obróbki stali, a w szczególności jej powierzchni. Dlatego też nadanie odpowiedniej faktury lub lustrzanego połysku pochwytom drzwiowym serii x7zo decyduje o ostatecznym wyglądzie całego elementu.

OBRÓBKA

Pochwyty drzwiowe serii z7zo ze stali nierdzewnej są poddane obróbce mechanicznej. W metodzie tej często wykorzystujemy obróbkę ścierną i skrawanie za pomocą narzędzi ściernych. Wśród stosowanych metod zaliczamy m.in. szlifowanie, polerowanie, szczotkowanie a także kulowanie – w zależności od potrzeb i wymagań naszych Klientów. Wszystkie metody są rodzajem obróbki wykańczającej oraz dekorującej. Dzięki szlifowaniu nadajemy produktom serii z7zo odpowiednią chropowatość powierzchni. Polerowanie natomiast pełni funkcję jedynie dekoracyjną i często nadaje lustrzany blask pochwytom a szczotkowanie ma na celu wydobycie struktury powierzchni pochwytu.

JAKOŚĆ I TRWAŁOŚĆ

Pochwyty drzwiowe ale także inne elementy wykonane ze stali są trwałe i solidne. Stal jest materiałem trwałym a takie uszkodzenia jak: wyłamanie, obłamanie czy też uszkodzenie mechaniczne praktycznie nie występują. To materiał uniwersalny, doskonale dostosowany do potrzeb użytkownika. Zapewnia odporność na zużycie takie jak: tarcie, ścieranie.

ESTETYKA

Dostępnych jest wiele rodzajów powierzchni: od matowej po błyszczące poprzez szczotkowane i grawerowane. Powierzchnie mogą być także lakierowane proszkowo, co sprawia, że stal nierdzewna jest wyjątkowym i estetycznym materiałem.