POCHWYTY Z WŁÓKNA WĘGLOWEGO

Pochwyty drzwiowe z włókna węglowego

WŁAŚCIWOŚCI

Carbon bo tak inaczej nazywamy włókno węglowe, to materiał wyjątkowy pod każdym względem. Jest niezwykle wytrzymały, lekki oraz o unikalnym wyglądzie. Niegdyś był stosowany głównie w ośrodkach wojskowych, obecnie jest bardziej powszechny i wykorzystywany np. w lotnictwie czy też w żeglarstwie lub motor sporcie . Nie bez powodu zaprojektowaliśmy pochwyty drzwiowe serii x7zo z elementami włókna węglowego. Chcieliśmy aby były wyjątkowo trwałe, gdyż carbon pod naciskiem ciągłej eksploatacji jest bardzo wytrzymały przy czym estetyka pochwytów zawsze stawiana jest przez nas na najwyższym poziomie.

OBRÓBKA

Carbon nie należy do materiałów najbardziej skomplikowanych, jeśli chodzi o jego obróbkę. Należy jednak pamiętać i stosować się do kilku niepodważalnych zasad. Jedną z nich jest cięcie włókna węglowego, które należy wykonywać przy użyciu tarczy pokrytej posypką diamentową. Dodatkowo miejsce cięcia powinno być chłodzone wodą.

JAKOŚĆ I TRWAŁOŚĆ

Włókno węglowe charakteryzuje się nie tylko nietuzinkową estetyką ale przede wszystkim bardzo wysoką wytrzymałością dlatego też mają niesamowicie wysoką odporność na zmęczenie materiału. Włókno węglowe ze względu na swoje wyjątkowe właściwości znajduje coraz szersze zastosowanie nie tylko w przemyśle motoryzacyjnym, sportowym, morskim, itp., ale również w budownictwie.

ESTETYKA

Oryginalne produkty karbonowe są w kolorze czarnym i lekko połyskują. Pochwyty z serii x7zo są estetyczne oraz nowatorskie. Pozwalają przełamać styl ale także zaciekawić nietuzinowym wyglądem struktury włókna węglowego.